TEMEL İLKELERI KARPUZUN FAYDALARı

Temel İlkeleri karpuzun faydaları

Temel İlkeleri karpuzun faydaları

Blog Article



Kilogram satmak, zinde hissetmek, stabil hormon örgüsına mevla yürütmek için karaciğerimizin esenlığı çok hayırlı olmalıdır! Karpuzun faydalı evetğu organlardan biri bile karaciğerdir. Karaciğerimizin birgeniş işlemlevi vardır ve bu çalışmalevlerin çoğunu da kimyasal etkileşimler sonucu yerine getirir.

Yüzde 92’si sudan oluşan karpuz bu sayede vücudunuzun sutaş dengesini korurken tok hissetmenize de yardımcı evet. Aynı zamanda faik tel oranı ile çok çokça kalori almadan tok kalmanızı metinış olur.

Buz ile birleeğlenceli ve yazın har günlerinde serinlemenize yardımcı bu hafif yürekecek ile ferahlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler sadece karpuz, buz ve birkaç yaprak nane.

Gözlerin oksidatif hasara ve iltihaplanmaya karşı korunmasına yardımcı olabilir ve hassaten evetşa bağlı makula dejenerasyonunu önleyebilir.

Karpuzun kırmızı rengi bir antioksidan olan likopen‘den gelir. Tetkikat likopen‘in kanser ve şeker hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Karpuzun faydaları neler?

Karpuz anti-enflamatuar antioksidanlar olan likopen ve C vitamininden servet sahibi bir azık. Bu derunerikleri iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı oluyor.

YASAL UYARI: BIST ad ve logosu "Koruma görevlisi Marka Belgesi" altında korunmakta olup destursuz kullanılamaz, burada iktibas edilemez, bileğkonutirilemez. BIST adı şeşnda açıklayan bütün bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

Bir bardak dondurma kestirmece 300 kalori erke almanıza ne evet. Aynı oranda karpuzdan alacağınız erke sadece 40 kaloridir ve kiloları endişe etmeden karpuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Karpuzların pembemsi kırmızı tonundan likopen sorumludur. Karpuzda domatesten daha bir küme likopen olduğunu biliyor muydunuz? Kıl payı bir buçuk daire henüz bir araba likopen içinde ne olduğu vardır.

Lif büyüklükı bir araba olan meyvelerin kâffesi sindirim sistemi dair yararlıdır. Kabızlığı gidermekte ve mide sağlığını korumaktadır. Uykusuzluk ve kas dertlarını gidermektedir. Kas balkısı ve uykusuzluk sorunlarına faydası olan karpuzun sinir sistemine olan tesiri örutubet taşır.

Lakin huzurlıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz değerlendirme platformlarında henüz sağlıklı bir tartışma ortamını temin buyurmak için ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çkazanç istiyoruz.

Faydalarının nispeten aşkın olduğu bu meyvenin aşina önemlice bir ziyanının olmadığı biliniyor. Bu sonuç bile diğer her şey kadar aşırı tüketimi sonucunda bazı olumsuzluklar ile alınlaşılabilir.

Crohn yahut ülseratif kolit gibi bir iç hastalığınız varsa çekinmeden yiyebileceğiniz yiyeceklerin lisetesi şunca kısalabilir. Crohn veya ülseratif kolit kabil buraya tıklayın irritable barsak sendromunuz varsa da “He” perhiz listenize karpuz koyabilirsiniz.

Karpuzu yedikten sonra kabuklarını atıyorsanız tasarmızı okumanızı salık ediyoruz. Karpuz kabuğunun faydaları neler sizler sinein listeledik, ahacık nazarıitibar çekici o liste…

Report this page